לוגו האתר

פורטל הסטודנטים

כעת:
29/1/2020
12:39
חיפוש שותף | ניהול מטלות | סודוקו | לוח אבידות | קלדנות.קוםשלום אורח![הרשם לפתק]
סקר


מבזקים

איך כותבים קו"ח אפקטיביים/ אילאיל לוסטיג

כתיבת קו"ח אפקטיביים היא המשימה הראשונה העומדת בפני מחפש העבודה. תשומת לב בדרך כתיבתם מבטיחה התייחסות ראויה מצד המעסיק הפוטנציאלי ותיצור לך את "יחסי הציבור" הנדרשים עוד לפני שענית על שאלה אחת בראיון. אז איך עושים את זה אתם שואלים? ריכזנו עבורכם מספר המלצות ודגשים שיעזרו לכם במשימה. קצר וקולע: חשוב לזכור שהמגייסים קוראים מאות קורות חיים ביום ואם המסר לא עובר מייד בצורה קצרה וקולעת, פספסנו. לכן קו"ח, במיוחד אלו של סטודנטים לא צרכים להיכתב על יותר מעמוד אחד. הכתיבה חייבת להיות תמציתית כך שתתאפשר קריאה מהירה ונוחה. שפה ניסוח ותוכן: הניסוח צריך להיות נכון תחבירית תוך הקפדה על שפה תקינה. הסגנון חייב להיות ענייני, זאת תהיה טעות לכתוב את קו"ח בסגנון סיפורי או בנימה אישית שתיתפס כמתחנפת. הניסוח צריך להעביר מסרים חיוביים שמשדרים הצלחה כמו לדוגמא: "סיימתי בהצלחה את לימודי ה.. ", "זכיתי בפרס על..". יש חשיבות בהדגשת פרטים רלוונטיים, מה שעשוי לשפר את הרושם, ולהצניע מה שאינו רלוונטי תוך שמירה על מהימנות הפרטים. עיצוב: כדאי לעצב את קורות החיים כך שיהיו קריאים ומסודרים לעין.שימוש בגופן צבעוני או בגדלים שונים של האותיות, תמונות או סרטוטים יכולים לעזור אך זאת בתנאי שהם נעשים במידה ואינם מסיתים מההתייחסות לתוכן.

מבנה קו"ח:

 1. פרטים אישיים: שם, תאריך לידה, ת.ז. (נחוץ בעיקר לחברות הביטחוניות), טלפון, מספר טלפון נייד וכתובת דואר אלקטרוני.
 2. השכלה והכשרה: טווח השנים בהם נרכשה, שם המוסד, מקצוע / תחום לימוד.
  סטודנטים בעלי ממוצע לימודים גבוהה או בעלי תעודות הערכה על לימודיהם חייבים לציין זאת תחת סעיף זה. לסטודנטים הלומדים לתואר מהנדס מומלץ להוסיף את הפרויקט גמר ו/או קורסים הרלוונטיים לתפקיד. כמו כן במידה וקיים ידע וניסיון בתוכנות מחשב רלוונטיות. תוספות כמו תיכון, ביה"ס יסודי וכו' אינן נחוצות ולא יהוו יתרון.
 3. ניסיון תעסוקתי: טווח השנים, שם מקום העבודה והתפקיד.
 4. שירות צבאי: טווח השנים, חיל, תפקיד, קורסים.
  על אף שלחלקנו השרות הוא תקופה משמעותית בחיים רצוי להרחיב על סעיף זה רק במידה והוא רלוונטי להמשך הקריירה כמו למשל במקרים בהם התפקיד עליו מתמודדים הוא ניהולי ויש לך ניסיון פיקודי או במקרה בו השרות היה ביחידה טכנולוגית והתפקיד הוא רלוונטי לתחום לימודיך ולתחום בו אתה שואף לעבוד.
 5. שפות: דבור,קריאה,כתיבה.
 6. כישורים נוספים או תחביבים מיוחדים. כל אלה יכולים לעזור כל עוד אינם נכתבים בהפרזה. המשפט אין הנחתום מעיד על עיסתו נכון במקרים בהם יש ספקות.
 7. ממליצים : לציין "המלצות ו/או גיליון ציונים יימסרו עפ"י דרישה" . אופציה נוספת היא הוספת שמות ממליצים ומספרי הטלפון שלהם

לבסוף, קצת לפני ששולחים את הקו"ח הלאה חשוב לבדוק את קו"ח שוב. האם היית מזמין את עצמך לראיון על סמך קורות חיים אלו?. האם קו"ח עונים על הדרישות של המשרה?. לפעמים שינויים סמנטיים יכולים לעשות את כל ההבדל. בהתאם לכך המלצה אחרונה היא להכין מספר סגנונות של קו"ח בהתאם למשרות אליהם פונים.אימייל:
סיסמא:
זכור אותי
הרשם בחינם


קישורים מומלצים: סודוקו | אבדות | רדיו בדפדפן | פתרונות SAP | קידום אתרים | אתרי חינם
כל הזכויות שמורות, 2004-2010.

Fatal error: Call to undefined function print_firefox_msg() in /var/www/hapetek.co.il/wwwroot/includes/page_bottom.php on line 11